Piknikçi değil kampçıyız diyen mumialar buraya :))

kış geçti, bahar geldi, güneş açtı, kuşlar da ötmeye başladığına göre çadırlarımızı yavaş yavaş hazırlamanın vakti geldi demektir.

Bu post altında gezelim görelim kamplayalım dediğiniz, önerdiğiniz yerleri toplayalım derim.

hep iş hep mesai nereye kadar :))

2 Beğeni

Sülüklügöl. Ben varım

Vize- Kızılağaç Köyü

İstanbul’a 3 saat mesafede Kırklareli Vize kızılağaç köyü günü birlik ya da kamp atmak için güzel bir yer.

bir kaç noktada çadır kamp kurabileceğiniz alanlar var. Dere hattında yürüyüş yapıp Cehennem şelalelerine gidebilirsiniz.

Dere çok güzel hava sıcaksa şelaleye atlamadan dönmeyin :slight_smile:

Cehennem şelaleleri konum: https://www.google.com.tr/maps/place/Cehennem+Şelaleleri/@41.7132717,27.8254158,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0xdfd3c910e1018190?sa=X&ved=0ahUKEwjZ9fihlaDaAhXJUlAKHb0zBZ0Q_BIIrAEwDg

Bunlarda bizim rotadan bir kaç foto;

3 Beğeni

istanbulda ise en yakın sahiller kliyos, şile güzeldir, istanbul dışında yakın güzel yerlerden uçmakdereyi öneririm, daha ileriye gidecekseniz mecidiye, erikli, ve kesinlikle çanakkale kıyılarına bolca çadır atın, yaşamınız uzasın, özellikle behramdan sonra sokakağzı diye bir yer var, çok sevimli işletmelerin de bulunduğu güzel bir kasabadır. ondan sonra da türkiyenin güzel çadır atabileceğiniz kumsallarını da şöyle devam ettirebilirim: izmir dikili, urla, imroz, dalyanda kumsala atamazsınıza ama gidin, göcek, fethiye çalış kumsalı, akbük, gökova, kelebekler vadisi, kabak, olimpos, patara, kaş, tekirova şeklinde daha onlarcası bulunan bu doğal cennetlere gidin, sonrasında buraların imara açılmaması için savaşın. ^^

2 Beğeni

@xatyh haftasonu uçmakdere’deydim. geçen yıl da gitmiştim, senin yazının üstüne bir kere daha gitmeye karar verdim ve yine çok güzeldi :))

Uçmakdere’ye istanbul’dan gitmek isteyenler için yol bilgileri şöyle;

Tekirdağ otogar’dan kumbağ minibüslerine binip, kumbağ’dan uçmakdere’te otostop çekebilir ya da yeni başlayan ve saatte bir kalkan minibüslerle uçmakdere kamp alanının önüne kadar gidebilirsiniz.

Yalnız kamp alanı çok popüler olmaya başladığı için çadır başına 40 lira para alıyorlar.

Bunlar da uçmakdere’den;

2 Beğeni

merhaba, biraz geç bir yanıt oldu ama çok güzel fotoğraflar olmuş, bahar havasıda güzelmiş. çadıra para vermek insan istemiyor değil ama işte kamulaştırılmayan bir alan kalmadan da insanın içi rahat etmiyor :slight_smile: daha fazla kamulaştırılmadan bende umarım bu yaz tekrar uğrarım. çok teşekkürler.

1 Beğeni

Piknikçi değil kampçı olayım diye geçen haftasonu bir girişimde bulunmuş olmakla beraber her yerim ağrıyor, ağaçların içinde meditasyon tadında uyanmayı beklerken bütün vücudum ağrılı bir şekilde uyanmış buldum kendimi :smile: Zormuş kampçılık kanımca yada alışık olmakla alakalı :) Paslı çivininde elime batması üzerine yediğim tetanoz aşısı da ayrı bir artısı oldu tabii :slight_smile:

2 Beğeni

@theariza işte tam da bu yüzden piknikçi değil kampçıyız demiştim :))

gittiğin yerle ilgili bir kaç bilgi paylaşırsan konum ulaşmı 1 2 foto biz de kaçarız belki bir gün oralara :))

2 Beğeni

@minerist İki kadın İğneada’ya gittik. Güvenlik anlamında hiç sorun yaşamadık, zaten bu tarz problem pek yaşanılacak bir yer gibi değil. Halkı olsun çok sevecen ve yardımsever. Biz gittiğimizde şans eseri hiç bir kampçı yoktu, bu sebeble biraz ürktüğümüzü söyleyebilirim ancak resimde de göreceğiniz ufak dostumuz bize misafir oldu, hiç yanlız bırakmadı :slight_smile: Onun varlığı biraz daha güvende hissetmemize yardımcı oldu. Deniz kenarına kamp atmadık, mert gölü tarafına gittik zifiri karanlık ormanın içinde kaldık. Ormanda cok kopekler var suru halinde geziyorlar ancak sizi gelip korkutmuyorlar, içlerinden biri hatta dediğim gibi gelip bize misafir oldu hep yanımızdaydı. Bizim tam kamp attığımız alanın lokasyonunu da yüklüyorum. Ulaşım anlamında toplu taşıma kullandık ama saatleri biraz sıkıntılı. Özel aracınız yoksa giderken biraz o saatlere dikkat etmek gerek :blush: Denizden resim çekmemişim sanırım bulamadım ormandan bir kaç resim yüklüyorum.

2 Beğeni

İleride mimarlar mühendisler plancılar toplassak kamp mı yapsak ? :) Geleneksel Mumia Yaz Kampı :stuck_out_tongue:

3 Beğeni