Ayy söyle maaşını çatlıcam!

Herkeşlere tekrar merhaba. Aslında bu başlığı açarkenki amacım başlığın altında maaşlarımızı söylememiz değildi. Ha kötü mü oldu tabiki hayır, okuyanlar iyi kötü piyasayla ilgili izlenim edinebilirler. Başlığı açmaktaki amacım aslında aynı şirkette çalıştığımız insanlara maaşlarımızı söylemekti. Bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Dayanışmayı oluşturmak, mesafeleri kırmak, patronun değerler bütünlüğünü bozmak ve bizleri yönlendirmesine izin vermemek açısından. Boş yaptığımı söyleyen bir arkadaş olmuş ben de söyleyim o zaman mayışımı. Şu an çalışmıyorum, geçen sene mayışım 6000 brüt idi. Erp danışmanıyım 5 yıllık. Herkese sevgiler.

5 Beğeni

Maaşım yok çünkü işsizim şu anda. Ancak bu konuyu çok mühim buluyorum. 4 yıl önce aynı işi yaptığımız ve benden daha deneyimli olan mühendis arkadaşıma maaşımı söyledim. Bana göre nette 1000 tl az alıyordu, öğrendikten sonra daha iyi maaşlı başka bir şirkete transfer oldu. Fena mı oldu ?

6 Beğeni

Mimarlık piyasası mühendislik piyasasına göre mesajlara da baktıgım zaman gerçekten yerlerde malesef.

Yeni mezunum… bir çok iş görüşmesine gittim şuan da da bir büro da çalışmaya başladım. Maaşım 2000 Tl + Sigorta + Yemek Ücreti (bu arada verilen yemek ücreti de yetmediği için cepten yemek durumunda kalıyorum)

Bu fiyatlara çalışmak gerçekten üzücü… Ama tüm piyasa bu şekilde olduğu için bütün işverenler anlaşmış biçimde aynı teklifi önümüze sunuyorlar… Ha bu şartlar altında bir de Cumartesileri de çalışıyorum onu da ekleyeyim… :(

5 Beğeni

herkes bi paylaşmış bende yazayım :) yeni mezun bir mimar adayıyım daha tam işi öğrenene kadar mimar statüsüne ulaşamıyoruz bence o yüzden aday :)
evimin yakınında bir mimarlık ofisinde 2000 tl ile başladım yemek ofis de hazırlanıyor(yol +yemek masrafım yok başlangıç için iyi gibi :wink: .1 haftalık deneme sürecim daha yeni bitti umarım hayırlısı olur :smile:
ayrıca c.tesileri de çalışılmıyor :smile:
herşey gönlünüze göre olsun …

4 Beğeni

@mimarizm Çalışma saatlerin nasıl?

9-6 çalışma saatim :slight_smile:

2 Beğeni

@mimarizm Ekiplede geçinebiliyorsan güzel şartlar bence. Daha mezun olmadım ama benim en büyük kaygım başladığım ücretten ziyade çalışma saatleri ve insanlarla geçinebilmek :slightly_smiling_face:. İnsanın iç huzurundan daha önemli birşey yok çalışma ortamında.

2 Beğeni

kesinlikle öyle :) tecrübe kazandıkça para mevzusu önemli oluyor istiyor yani insan ama umarım senin içinde güzel bir çalışma ortamı olur ben şimdilik memnunum bu kötü piyasada iş bulabildiğim için şanslıyım bence bakalım gidişat neyi gösterecek :)

1 Beğeni

Zaten belli ediyorlar kendilerini dışarıdan.

4515 TL brüt, yemek+yol. Metalurji ve Malzeme Yüksek Mühendisiyim. 3 yıllık iş tecrübesine sahibim. İmalat Planlama yapıyorum (daha doğrusu yapmaya çalışıyorum). 8.15 - 18.00 arası mesai ama servis sizi 07.37’de (özellikle 07.37 yazdım çünkü neredeyse istisnasız) şirketin önüne bırakıyor. Cumartesileri yok sadece 1 kere Cumartesi işe gelmemi istediler onda bile gitmemi gerektirecek bir durum yoktu.

Memnun muyum emin değilim keşke daha az maaş alacağım ama daha fazla zamanım olacak bir işim olsa ama ülkenin durumunu düşününce de şikayet edemiyorsun. Şahsen biri dese sadece sigorta+konaklama+yeme-içme+ulaşım masrafların karşılanacak, üstelik topluma daha faydalı, yeni bilgiler öğrenebileceğin, öğrendiklerini deneyimleyebileceğin, 9-17 bir iş teklifimiz var ciddi ciddi düşünürüm. Zaten çok yüksek bir maaş almıyorum ama daha yüksek bir maaştansa daha huzurlu bir iş tercih sebebidir.

5 Beğeni